Aktuality

Letní kemp v Crystal Valley 2018 Letní kemp v Crystal Valley 2018

PRECIOSA Lighting zve již potřetí studenty vysokých škol na Letní kemp do Křišťálového údolí.

Také letos připravili organizátoři oblíbeného studentského kempu – praxe a brigády v jednom – pro účastníky další novinky. Stávající kategorie jsme rozšířili o další dvě varianty. Nově se mohou vybraní studenti zúčastnit praxe na ekonomickém úseku v controllingu nebo si ve výrobě vyzkoušet práci technologa. Pro studenty je zajištěno již tradičně ubytování a hlavně zajímavá náplň jednotlivých kategorií a konkrétních projektů. Počet účastníků Letního kempu je omezen, proto je třeba posílat přihlášky do jednotlivých kategorií nejpozději do konce dubna 2018.
Těšíme se na léto strávené společně v Kamenickém Šenově, v krásném prostředí přírody Křišťálového údolí.

Přihlášky včetně CV zasílejte na email ondrej.sip@preciosa.com

Preciosa vyhlašuje 11. ročník soutěže Master of Crystal Preciosa vyhlašuje 11. ročník soutěže Master of Crystal

Master of Crystal je jedinečná soutěž v tvorbě křišťálových objektů, která je určená všem mladým kreativcům, studentům a absolventům středních či vysokých škol, nejen uměleckého zaměření, kteří se chtějí posouvat vpřed a reálně zhmotňovat své nápady.

Komplexní podnikové vzdělávání ve společnosti PRECIOSA, a.s. Komplexní podnikové vzdělávání ve společnosti PRECIOSA, a.s.

PRECIOSA, a.s. získala finanční dotaci z ESF ve výši 1 966 327,51 Kč z celkově způsobilých nákladů, které činí 3 932 655,00 Kč. Dotace je poskytnuta na realizaci projektu CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0005145 - „Komplexní podnikové vzdělávání ve společnosti PRECIOSA, a.s.“, z Operačního programu Zaměstnanost.
Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti. Dotace je poskytována na externí vzdělávací aktivity a také na činnost interního lektora. Předpokládané datum ukončení projektu je 28. 2. 2019.

Preciosa Crystal Challenge 2018 Preciosa Crystal Challenge 2018

Chceš si zkusit práci pro úspěšnou firmu? Přihlaš se do projektové soutěže pro studenty vysokých škol. Preciosa Crystal Challenge je jedinečná příležitost pro nadané a kreativní studenty aplikovat vědomosti získané studiem v praxi, otestovat své schopnosti, dovednosti, vyzkoušet týmovou spolupráci pod vedením odborníků! Letošním tématem je Global Business Development from Crystal Valley.

Soutěž Master of Crystal 2017 již zná svého vítěze Soutěž Master of Crystal 2017 již zná svého vítěze

Soutěží Master of Crystal oslovujeme zejména talentované studenty, ale i profesionální designéry a umělce. Letošní 10. ročník přilákal na 70 autorů. Více než stovku návrhů vyhodnotila již na jaře odborná porota složená ze zástupců firmy Preciosa, spolupořádajícího jabloneckého Muzea skla a bižuterie a České sklářské společnosti, dále art designéra Jakuba Berdycha a tvůrce současného uměleckého šperku Jiřího Šibora. Postupující finalisté pak mohli během léta vyvzorovat své práce přímo ve výrobních provozech Preciosy a usilovat tak o celkové prvenství v soutěži.

Ocenění Master of Crystal 2017 získala v úterý 24. října v pražském Preciosa Flagship Store studentka ČVUT Praha Tereza Drobná za koncept GEM. Celková vítězka získala kromě jedinečné zkušenosti realizovat v Preciose svůj koncept také finanční odměnu od Nadace Preciosa ve výši 30000 Kč, dále zájezd na zahraniční výstavu v hodnotě 12000 Kč a možnost prezentovat své dílo ve světě.
Na druhém místě se umístila Marcela Šilhánová, která za svůj návrh svítidla Rondel dostala šek na 15000 Kč. Finanční ocenění obdržela i Anna Šmejcová za koncept BiouCYCLE, a to 5000 Kč. Cenu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou získala Daniela Škopková za ozdobný šperk Glamour Cops a poslední vyhlášená cena byla od České sklářské společnosti za světelný objekt Rokajlajt 1360 od Jakuba Neufusse.